مجموعه کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد

در آن روزگار منطقه سعد آباد، منطقه ییلاقی اطراف شهر بوده و مانند امروز در شهر تهران ادغام نشده بود. نخستین بنایی که در آن دوره در این منطقه ساخته شد؛ کاخ سبز یا اقامتگاه رضا شاه بود. محمدرضا پهلوی نیز در دهه ۱۳۵۰ در این مکان سکنی گزید و در دوران اوایل سلطنت او، ساخت آن به پایان رسیده‌ است. جدیدترین کاخ این مجموعه نیز کاخ لیلا پهلوی بوده که متعلق به کوچکترین دختر محمدرضا پهلوی بوده‌ است. تمامی این مجموعه پس از انقلاب اسلامی تبدیل به موزه شد. برخی از عمارت‌ها به شکل کاخ موزه، همان‌طور که بود مانند کاخ ملت و کاخ سبز به نمایش گذاشته‌شده است و برخی دیگر با توجه به ویژگی بنا، تبدیل به موزه شدند.

برای رسیدن به سعدآباد باید دل به محله های قدیمی و البته پرهمهمه پایتخت سپرد. بعد از پشت سر گذاشتن شلوغی ها و ورود به خیابان های فرعی به درِ ورودی سعدآباد می رسید؛ دری که می توان آن را مرز بین تهران امروز و دیروز دانست. کافیست چند قدم از این در دور شوید تا خود را در میان فضایی متفاوت در پایتخت شلوغ ایران بیابید.

جایی رومانتیک

سعدآباد را می توان مکانی رومانتیک نیز دانست؛ در طول حضورتان زوج ها و خانواده های زیادی را می بینید که تصمیم گرفته اند گردش شان را با تاریخ درآمیزند و در حین قدم زدن ها و صحبت های شان از تماشای جلوه های تاریخی نیز جا نمانند. گذرگاه های سعدآباد جان می دهند برای یک پیاده روی دو نفره و خلق خاطره ای ماندگار و شیرین.

جهت رزرو تور شهر تهران و تهران گردی با مجموعه تماس بگیرید :

آدرس مجموعه : شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان نمازی(12 متر)

شماره تماس پشتیبانی : 07136291961                 بخش بلیت :  09909282663                بخش تور : 09039285267