پل طبیعت تهران

این پل، تماشای چشم اندازی کم نظیر از پایتخت همیشه بیدار ایران را برای شما ممکن می کند و تنها جایی برای گذر نیست بلکه به گونه ای طراحی شده است که فضا و امکاناتی را برای گذراندن ساعاتی خوش و متفاوت در قلب کلان شهر تهران فراهم می کند.نام این پل به عنوان سازه ای منحصر به فرد، بارها در سطح جهانی مطرح شده و جایزه هایی را نیز به خود اختصاص داده است.

پل طبیعت بزرگترین پل غیرخودرویی ایران است که در سال 1393 افتتاح شد. این پل 40 متر ارتفاع و سه طبقه  دارد و از عرض بزرگراه مدرس عبور می کند.
برای ساخت پل طبیعت 14000 قطعه فولاد در اندازه های گوناگون استفاده شده است. مساحت پل طبیعت 7000 متر مربع است و بوستان‌های طالقانی و آب و آتش و بنادر در زمین‌های عباس آباد را به هم وصل می کند. شکل ظاهر پل طبیعت شبیه درخت است و طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد. طراحی ارگانیک، شکل درختی ستون‌ها در کنار نام “طبیعت” که برای این پل انتخاب شده این پل را به شهرت رسانده است. در طراحی پل طبیعت از معماری برخی پل‌های ایرانی مانند پل خواجو الهام گرفته شده است. بد نیست بدانید که در پارک‌های ملی کشورهای استرالیا، فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک و مالزی شبیه پل طبیعت ایران وجود دارد.

طرح نهایی پل طبیعت نتیجه یک مسابقه دو مرحله‌ای است که در سال ۱۳۸۷ از طرف شرکت نوسازی عباس آباد مطرح و به عنوان طرح برنده برگزیده شد و از پاییز ۱۳۸۸ طراحی نهایی آن به همراه محاسبات و تحلیل‌های سازه‌ای آغاز شد. ساخت این پل از پاییز ۱۳۸۹ آغاز و در پاییز ۱۳۹۳ پایان یافت. پس از افتتاح پل طبیعت تهران، این پل به سرعت به یک فضای جمعی شهری تبدیل شد و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

جهت رزرو تور شهر تهران و تهران گردی با مجموعه تماس بگیرید :

آدرس مجموعه : شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان نمازی(12 متر)

شماره تماس پشتیبانی : 07136291961                 بخش بلیت :  09909282663                بخش تور : 09039285267