رزرو هتل

امروزه سفر کردن با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده و جایگاه خاصی در بین خانواده ها دارد. معمولا افراد با وسایل مختلفی مانند خودروی شخصی، قطار، هواپیما یا اتوبوس سفر می کنند. اما مهم ترین مسئله ای که در بین همه آن ها یکسان است رزرو هتل محل اقامت آنها می باشد.

در صورتی که سفر شما بیشتر از یک تو روز طول بکشد، مطمئنا به مکانی برای اقامت یا استراحت نیاز خواهید داشت. ممکن است بعضی از افراد پیدا کردن هتل را به پس از رسیدن به مقصد واگذار نمایند.

این روش شاید در فصل هایی که سفر کمتر انجام می شود پاسخگو باشد. اما در فصل ‌هایی که پیک سفر بالاست به طور  قطع نمی توانند هتلی را برای اقامت پیدا کنند. بنابراین بهتر است در این زمان ها ابتدا به رزرو هتل بپردازند.

در واقع رزرو هتل  باعث می شود تا مسافران پس از رسیدن به مقصد دغدغه و نگرانی پیدا کردن اتاق را نداشته باشند. در ادامه این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد رزرو هتل در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

چطور آنلاین هتل رزرو انجام دهیم

رزرو هتل

رزرو هتل آنلاین: 

برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از افراد ترجیح می دهند که تمامی مراحل سفر خود را در قالب یک تور به آژانس های مسافرتی بسپارند. بنابراین آژانس مسافرتی موظف است تا تمامی مراحل مربوط به پیدا کردن یا رزرو هتل را بر عهده داشته باشد. البته ممکن است بعضی دیگر ترجیح دهند محل اقامت شان را هتلی انتخاب کنند که در سفر قبلی تجربه کرده اند. اما اگر می خواهید هتل جدیدی را انتخاب کنید یا این که نسبت به امکانات قیمت یا حتی موقعیت مکانی هتل اطلاعاتی به دست آورید، می توانید با جستجوی اینترنتی مناسب ترین مکان برای اقامت خود را شناسایی نمایید. البته این روش می‌ تواند معایبی را به همراه داشته باشد. زیرا ممکن است افراد نتواند محل هتل تا شهر یا حتی فاصله آن تا مکان های تفریحی و گردشگری را مشخص کنند. در این زمان بهترین گزینه به صورت آنلاین با کمک کارشناسان حوزه سفر و گردشگری می باشد.

بنابراین اگر قصد انجام این کار به صورت آنلاین را دارید باید حتماً هتلی را انتخاب نمایید که دارای سیستم رزرواسیون اینترنتی و وبسایت باشد. معمولاً در وب سایت هایی که رزرو آنلاین هتل انجام می شود خدمات مربوط به هتل نیز مشخص خواهد بود. پس شما می ‌توانید با توجه به بودجه سفر یا سلیقه خود هتل مورد نظر را انتخاب نمایید.

رزرو هتل داخلی: 

اگر قصد مسافرت در شهر های داخلی کشور را دارید و می خواهید رزرو هتل داخلی را به صورت آنلاین انجام دهید باید حتماً هتلی را انتخاب کنید که دارای سیستم رزرواسیون اینترنتی یا وبسایت باشد. در واقع شما می توانید با ورود به این سیستم ها فایل مربوط به هر هتل را که دارای مشخصاتی مانند عکس از اتاق ها یا محیط هتل است، توضیح خدمات مربوطه هتل، قیمت یک شب اسکان و… را دریافت کنید. این موضوع باعث می شود تا کاربر بتواند با اطمینان کامل از شرایط هتل آگاهی پیدا کند و بدون نگرانی مراحل رزرو را انجام دهد.

به طور کلی رزرو هتل به صورت آنلاین باعث می شود تا هر فرد بتواند با هر میزان یا بودجه ‌ای که دارد محلی مطمئن و امن را برای سفر خود انتخاب نماید و نهایت لذت را از مسافرت خود ببرد.

چطور رزرو هتل خارجی را انجام دهیم

رزرو هتل خارجی

رزرو هتل خارجی: 

امروزه علاوه بر سفرهای داخلی افراد به شهر های خارجی مانند دبی، هامبورگ، استانبول، ایروان، مسکو و… سفر می کنند. در واقع افرادی که به صورت تور های گردشگری و مسافرتی به سفرهای خارجی می روند ‏دغدغه پیدا کردن هتل را نخواهند داشت. اما برای کسانی که به صورت جداگانه به سفر می روند ‏قطعا پیدا کردن هتل می تواند به عنوان یک چالش بزرگ در سفر آن ها تبدیل شود.

امروزه شرکت های مختلفی وجود دارند که رزرو هتل خارجی را با استفاده از کارت های اعتباری ایرانی انجام می دهند. برای انجام این کار کافیست به وب سایت مربوطه مراجعه کرده و هتل مورد نظر و بلیط هواپیما را در شهر خارجی مقصد انتخاب کنید. پس از آن که فیلد های مربوط به زمان ورود و خروج به طور کامل تکمیل شد. می توانید به جستجوی هتل مورد نظر بپردازید. پس از آن اطلاعات هتل را به درستی بررسی کنید و مشاهده نمایید و در نهایت به راحتی رزرو هتل را انجام دهید.

قوانین کنسلی هتل چیست

قوانین

قوانین کنسلی هتل: 

همچنین در بعضی از موارد  ممکن است که افراد بخواهند تا رزرو هتل را کنسل نمایند. بهتر است بدانید که برای کنسلی هتل شرایطی اعلام می شود که با توجه به این شرایط و همچنین کسر جریمه های کنسلی مابقی مبلغ به کاربر پس داده می شود. دقت داشته باشید که قوانین دقیقاً با توجه به شرایط کنسلی هتل مورد نظر انجام خواهد شد. البته این موضوع می ‌تواند در هتل های مختلف متفاوت باشد.

 

 

آیا امکان گرفتن پول پس از کنسلی وجود دارد؟

زمانی که افراد رزرو هتل را به صورت اینترنتی انجام می دهند در بعضی از مواقع مجبور می شوند تا سفر خود را کنسل کنند. در نتیجه رزرو نیز باید لغو شود. همان طور که در بالا گفته شد پس از درخواست کنسلی شرایط مربوط به کنسلی هتل مورد بررسی قرار می گیرد. پس از آن مبلغ جریمه از هزینه کل کم شده و نحوه استرداد مبلغ باقی مانده به فرد از طریق سایت اطلاع داده می شود. البته یک نکته مهم که باید بدانید آن است که در ایام پیک یا روزهای شلوغ با توجه به شرایط هتل امکان کنسلی رزرو هتل یا بازگرداندن وجه وجود ندارد.