<

09909282663 

همه چیز در مورد آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی

در حال حاضر وجود آژانس مسافرتی در تمام شهر ها و کشور های جهان یکی از ضروری ترین نیاز های افراد به شمار می رود. زیرا رفتن به سفر یکی از لذت بخش ترین تفریحات افراد به حساب می آید.

اگر بخواهیم از منظر تجاری به مسافرت و گردشگری نگاه کنیم، می توانیم به راحتی دریابیم که صنعت گردشگری یکی از پول ساز ترین صنایع و تجارت های جهانی به شمار می رود.

آژانس مسافرتی

آشنایی با خدمات آژانس مسافرتی

هر آژانس مسافرتی و گردشگری، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهد. شما قبل از مراجعه به یک آژانس گردشگری باید با خدمات متنوع و کاربردی آن ها آشنا شوید و اطلاعات نسبی در مورد آن ها کسب کنید. از مهم ترین خدمات آژانس مسافرتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

رزرو بلیط داخلی و خارجی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین خدمات آژانس مسافرتی، تهیه و رزرو بلیط برای مسافرت های داخلی و خارجی می باشد. اگر شما برای خرید بلیط به شرکت های مسافرتی مراجعه کنید، آن ها با توجه به نیاز شما تمام خطوط زمینی و هوایی را بررسی کرده و با مشورت شما، بهترین و مناسب ترین بلیط را برای شما رزرو می کنند.

در نتیجه شما می توانید برای خرید بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما به آژانس مسافرتی مراجعه کنید. علاوه بر آن شما برای سفر های داخلی و خارجی نیز می توانید به آژانس گردشگری و مسافرتی مراجعه کنید.

اجرای مستقیم توری های داخلی و خارجی

یکی از جذاب ترین قسمت های سفر، انتخاب یک تور مناسب گردشگری از یک آژانس مسافرتی می باشد. شما می توانید به جای خرید بلیط رفت و برگشت به یک شهر و کشور، از تور های مسافرتی و گردشگری استفاده کنید. زمانی که شما به یک شرکت مسافرتی مراجعه می کنید، تور های موجود به شهر و کشور مورد نظر، به شما نشان داده می شوند.

این تور ها اغلب چند روزه هستند و هتل مورد نظری برای آن ها تعیین شده است. شما می توانید با خیالی آسوده یکی از تور های آژانس مسافرتی را انتخاب و به همراه افراد و یک راهنما به سفر بروید.

رزرو هتل در داخل و خارج از کشور

یکی از خدمات مهم یک آژانس مسافرتی، رزرو هتل های داخلی و خارجی می باشد. شما می توانید علاوه بر تهیه بلیط، هتل مورد نظر خود را نیز به وسیله ی شرکت گردشگری، رزرو کنید.

تعداد روز و شب اقامت در هتل از شما سوال می شود و متناسب با آن، هتل مورد نظر در کشور و شهر انتخابی توسط آژانس مسافرتی رزرو می شود. با این کار شما دیگر نگرانی بابت محل اسکان خود نخواهید داشت و به راحتی بعد از رسیدن به مقصد به هتل مورد نظر خواهید رفت.

اخذ ویزای توریستی و وقت سفارت

آژانس مسافرتیاز خدمات مهم دیگر، اخذ ویزای توریستی و تعیین وقت سفارت می باشد. اگر شما قصد داشته باشید که برای گردش به یک کشور خارجی بروید، باید قبل از هر چیز ویزای آن کشور را برای خود کسب کنید.

شما به راحتی به یک آژانس مسافرتی مراجعه می کنید و آن ها برای شما یک وقت از سفارت می گیرند و مدارک مورد نیاز را نیز برای شما بازگو می کنند. در نتیجه شما می توانید کار های خود را بسیار سریع تر انجام دهید؛ زیرا آن ها به روال کار آشنا هستند و بدون ایجاد مشکل، کار شما را در کوتاه ترین زمان انجام می دهند.

برنامه ریزی و برگزاری جشن های برون مرزی و سمینار های مختلف

یکی از خدمات مهم آژانس مسافرتی، برنامه ریزی برای جشن های برون مرزی و سمینار های خارج از کشور می باشد. اگر قرار است که شما سمینار و جشنی را در خارج از کشور اجرا کنید، می توانید از یک آژانس مسافرتی کمک بگیرید.

بدون شک شما خود به تنهایی نمی توانید در یک کشور بیگانه بدون کمک، جشن و سمینار مورد نظر خود را اجرا کنید. در نتیجه باید حتما از یک آژانس مسافرتی با تجربه کمک بگیرید.

برنامه ریزی برای سفر های ورزشی، علمی، تخصصی و… توسط شرکت گردشگری

آژانس مسافرتی بهترین گزینه برای برنامه ریزی سفر های خاص مانند سفر های علمی، ورزشی و… می باشد. اگر شما نیاز دارید که یک سفر خاص را به همراه چندین نفر داشته باشید، باید برنامه ریزی دقیقی برای آن انجام دهید.

آژانس مسافرتی می تواند با تجربه و مهارت خاصی که دارد، بهترین برنامه ریزی را برای شما انجام دهد و شما بدون هیچ نگرانی به سفر خود بروید و تنها بر روی هدف خود تمرکز کنید.

آژانس مسافرتی

ویژگی های بهترین آژانس مسافرتی

بعد از اینکه تصمیم گرفتید به یک سفر داخلی و یا خارجی بروید، باید یک آژانس مسافرتی موفق و کار بلد را برای خود انتخاب کنید. در این صورت می توانید سفری به یادماندنی و خاطره انگیز را تجربه کنید. در نتیجه شما باید با ویژگی های یک آژانس خوب و حرفه ای آشنا شوید تا در زمان انتخاب کار راحت تری داشته باشید. از مهم ترین ویژگی های بهترین آژانس گردشگری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مورد اعتماد بودن

یکی از مهم ترین ویژگی های یک آژانس گردشگری و مسافرتی، قابل اعتماد بودن آن می باشد. اولین سوالی که در ذهن افراد می آید این است که به کدام آژانس مسافرتی اعتماد کنم؟ زیرا شما قرار است هزینه و زمان زیادی را صرف مسافرت کنید.

در نتیجه باید با یک آژانس مسافرتی مورد اعتماد روبرو باشید. اعتماد در مورد آژانس مسافرتی و گردشگری به معنای وقت شناسی و اطلاعات درست آن می باشد. در نتیجه شما باید توجه ویژه ای به این مورد داشته باشید.

اعتبار بالا

یک آژانس مسافرتی خوب باید اعتبار بالایی داشته باشد و در بین افراد شناخته شده باشد؛ زیرا برخی از شرکت های مسافرتی تخفیف ها و قیمت های پایینی را برای سفر قرار می دهند که در ازای آن خدمات بسیار بدی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

در نتیجه در زمان انتخاب یک آژانس مسافرتی، به اعتبار آن دقت کنید و از سوابق آن تا حدودی آگاهی پیدا کنید.

تجربه بالا

یکی از ویژگی های مورد توجه آژانس مسافرتی و گردشگری، تجربه بالای آن ها در مورد برگزاری تور و سفر می باشد. اگر شما می خواهید یک تجربه ی بینظیر از سفر خود داشته باشید، حتما باید به سراغ آژانس مسافرتی با تجربه بروید.

حتی در برخی از موارد شما می توانید با مسئولان آژانس مسافرتی صحبت کرده و با مشورت گرفتن از آن ها، بهترین بلیط و تور سفری را انتخاب کنید. در نتیجه تجربه در این زمینه نقش اساسی ایفا می کند.

آژانس مسافرتی

ارائه خدمات مستمر و عالی از طریق آژانس مسافرتی

برخی از شرکت های مسافرتی تنها برای اولین بار برای جذب مشتری خدمات خوبی را با مشتریان خود ارائه می دهند. اما در زمان های بعدی دیگری خبری از این خدمات عالی نیست.

در نتیجه یک آژانس مسافرتی خوب باید خدمات خود را به صورت همیشگی و مستمر در دسترس مشتریان خود قرار دهد.

ارائه بیمه مسافرتی

بسیاری از شرکت های مسافرتی از ارائه این خدمت سر باز می زنند؛ زیرا بیمه کردن مسافران مسئولیت سنگینی دارد.

در نتیجه بهترین آژانس، شرکتی است که شما را بیمه کند. بیمه های شرکت های مسافرتی انواع مختلفی دارند که ممکن است آژانس مسافرتی هر کدام از آن ها را برای مسافران و مشتریان خود در نظر بگیرد. از مهم ترین این بیمه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. بیمه درمانی مسافران در زمان سفر
 2. بیمه وسایل گران بهای افرادی
 3. پرداخت خسارت در صورت گم شدن اموال و وسایل مسافران
 4. پرداخت هزینه ی مربوط به کنسل شدن سفر و رزرو دوباره ی آن
 5. بیمه مسافران در صورت بروز خطرات احتمالی

آژانس مسافرتی

ارائه خدمات اینترنتی

یکی از ویژگی های مهم در مورد آژانس مسافرتی، ارائه خدمات اینترنتی می باشد. در حال حاضر با توجه به اینکه افراد همیشه در اینترنت هستند و کار های روزمره خود را به وسیله آن انجام می دهند.

یک آژانس مسافرتی خوب و موفق نیز باید در اینترنت حضور پر رنگی داشته باشد. آن ها می توانند با این کار مشتریان بیشتری را به سمت شرکت خود بکشانند و اطلاعات کاملی را در مورد شهر ها و کشور های جهان در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

علاوه بر آن آژانس مسافرتی باید شرایطی را فراهم کند که افراد بتوانند به راحتی به صورت اینترنتی و از خانه، کارهای خود را انجام دهند.

برخورد خوب با مشتریان

یکی دیگر از ویژگی های یک آژانس مسافرتی خوب، برخورد خوب کارکنان با مشتریان می باشد. کارکنان یک شرکت گردشگری و مسافرتی باید بسیار حرفه ای و خوش برخورد باشند تا مشتریان احساس خوبی از آمدن به شرکت داشته باشند.

اگر کارکنان کار مشتریان را به خوبی راه نیندازند و یا برخورد خوبی با آن ها نداشته باشند، مشتری تمایلی ندارد که دوباره به شرکت مراجعه کند.

مدیریت و ضمانت اجرایی خوب

یک آژانس مسافرتی موفق و حرفه ای باید به وعده هایی که می دهد به طور کامل عمل کند و توانایی مدیریت امور را بر عهده داشته باشد.

شما در واقع با مراجعه به یک شرکت گردشگری برنامه ریزی و سامان دهی امور سفر، سمینار، تهیه بلیط، رزرو هتل و…. را بر عهده او می گذارید. در نتیجه او باید مدیریت کافی در این زمینه داشته باشد تا بتواند امور را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

در این بین آژانس مسافرتی وعده هایی را به شما می دهد که باید حتما تمام آن ها را اجرایی کند و از انجام برخی از خدمات شانه خالی نکند.

مترجم و تور لیدر حرفه ای

بسیاری از افراد برای انجام سفر های خارجی و داخلی خود، تور های گردشگری را انتخاب می کنند. شما می توانید تور های متفاوتی را در آژانس مسافرتی مشاهده کنید و با خدمات آن آشنا شوید.

یکی از خدمات مهم تور ها، وجود یک فرد به عنوان تور لیدر و مترجم می باشد. شرکت باید یک فرد حرفه ای و خوش برخورد را برای این امر انتخاب کند تا شما بتوانید ارتباط خوبی را با او برقرار کنید و از سفر خود لذت ببرید.

علاوه بر این تور لیدر آژانس مسافرتی باید کاملا با سواد و مهربان باشد تا بتواند با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخ دهد و اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

چگونه یک شرکت مسافرتی موفق و حرفه ای را انتخاب کنیم؟

آژانس مسافرتیاگر احساس می کنید که شما خود به تنهایی نمی توانید برای انجام سفر مهارت و تخصص کافی ندارید، حتما باید به یک آژانس گردشگری مراجعه کنید.

در نتیجه یکی از مهم ترین مسائل در زمینه ی سفر و مسافرت رفتن، انتخاب یک آژانس مسافرتی موفق و حرفه ای می باشد. زیرا اگر شما قصد دارید یک سفر به یاد ماندنی را تجربه کنید، باید حتما در انتخاب خود بیشترین دقت را داشته باشید.

برای این کار باید به چند مورد دقت داشته باشید از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عضویت شرکت گردشگری در صنف

یکی از مهم ترین نکات در مورد اعتبار آژانس گردشگری و مسافرتی، عضویت شرکت در انجمن های صنفی می باشد. زیرا تنها شرکت هایی که به طور رسمی و حرفه ای مشغول به کار هستند، در این انجمن های صنفی عضو هستند.

انجمن ها قوانین سختی که دارند که هر عضو باید تمام آن ها را به اجرا در آورد در نتیجه هر شرکتی و آژانسی عضو آن نمی شود. در نتیجه اگر می خواهید یک شرکت مناسب و حرفه ای را انتخاب کنید حتما به عضویت او در انجمن های صنفی دقت کنید.

سابقه آژانس گردشگری

در زمان انتخاب یک آژانس مسافرتی باید به سابقه و قدمت آن توجه داشته باشید. زیرا هر چقدر که سابقه ی آژانسی بیشتر باشد، میزان تجربه و اعتبار آن بیشتر خواهد شد.

شرکت هایی که تازه تاسیس هستند شاید خدمات جدیدی را به مشتریان خود ارائه دهند اما سابقه و تجربه ی زیادی در این زمینه ندارند. در نتیجه بیشتر افراد شرکت های با سابقه را برای خود انتخاب می کنند.

معرف آژانس مسافرتی

اگر می خواهید برای اولین بار به یک شرکت و آژانس مسافرتی مراجعه کنید، حتما قبل از هر کاری از افرادی که سابقه ی مراجعه به شرکت دارند در مورد آن ها سوال کنید.

زیرا آن ها با آژانس مسافرتی کار کرده اند و بهتر از هر کسی در مورد خدمات و نحوه کار آن ها اطلاعات دارند. در نتیجه در زمان انتخاب یک آژانس گردشگری حتما از معرف ها کمک بگیرید.

مراجعه به سایت آژانس مسافرتی

در حال حاضر با توجه به استفاده روز افزون مردم از اینترنت، هر شرکت و آژانس مسافرتی یک سایت مختص به خود دارد که در آن خدمات خود را به مشتریان معرفی می کند.

در نتیجه شما برای انتخاب یک آژانس مسافرتی می توانید به سایت آن مراجعه کرده و در کوتاه ترین زمان نسبت به آن اطلاعات کسب کنید. حتی می توانید با توجه به اطلاعات سایت برنامه ریزی دقیقی برای سفر خود داشته باشید.

نحوه ثبت یک آژانس مسافرتی

نحوه ثبت یک آژانس مسافرتی

امروزه رفتن به سفر های زیارتی و تفریحی یکی از نیاز های اصلی انسان ها می باشد که بدون شک تمام افراد در طول زندگی خود سفر هایی را تجربه کرده اند. به دلیل افزایش روز افزون سفر های داخلی و خارجی، شاید شما به فکر راه اندازی یک شرکت مسافرتی و گردشگری افتاده باشید.

اگر شما نیز دوست دارید با راه اندازی یک شرکت گردشگری آشنا شوید در این قسمت همراه ما باشید. در این بخش ما تمام مراحل کاری ثبت یک شرکت و آژانس مسافرتی را برای شما بازگو می کنیم تا با اطلاعات کافی پا به این صنعت پر در آمد و پول ساز بگذارید.

گرفتن مجوز برای ثبت یک آژانس مسافرتی

یکی از ابتدایی ترین مراحل برای ثبت یک آژانس مسافرتی، گرفتن مجوز می باشد. قبل از هر چیز باید بدانید در این زمینه چند مدل مجوز وجود دارد.

 • مجوز بند الف: به واسطه دریافت این مجوز شما می توانید یک شرکت خدمات هواپیمایی تاسیس کنید که تنها می تواند بلیط های هواپیمایی را برای مشتریان خود صادر کند. انجام دیگر خدمات گردشگری بر عهده این آژانس مسافرتی نمی باشد.
 • مجوز بند ب: به واسطه دریافت مجوز بند ب شما می توانید انواع خدمات مسافرتی و گردشگری را برای مشتریان خود انجام دهید. به طور مثال شما می توانید بلیط های زمینی و هوایی را صادر کرده و تور های داخلی و خارجی را نیز برگزار کنید. با این مجوز شما نمی توانید سفر های زیارتی را برنامه ریزی کنید.
 • مجوز بند پ: اگر شما مجوز بند پ را دریافت کنید، می توانید سفر های زیارتی مانند حج را نیز برگزار کنید.

اما باید بدانید که گرفتن مجوز راحت نیست و شما باید مدارک خاصی را ارائه دهید که بعد از بررسی تصمیم قطعی در مورد آن ها گرفته شود.

به طور مثال شما در این مسیر باید 4 مدرک اصلی را ارائه دهید. معرفی یک مدیر فنی، ارائه یک محل مناسب برای دفتر، سپردن تضمین، ارائه نام و نشان برای دفتر و… از مهم ترین این مدارک می باشند.

علاوه بر مدارک بالا، اشخاص حقیقی که می خواهند مجوز تاسیس آژانس مسافرتی و گردشگری را بگیرند باید شرایط مختلفی را داشته باشند.

از مهم ترین این شرایط باید به موارد زیر اشاره کرد.

 1. این افراد باید تابعیت ایرانی داشته باشند.
 2. باید دارای سن حداقل 25 سال باشند.
 3. باید متدین به دین اسلام و یا سایر دین های رسمی کشور ایران باشند.
 4. آقایان باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشند.
 5. افراد متقاضی نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند و نباید مبتلا به بیماری اعتیاد باشند.
 6. باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند.
 7. افراد باید سابقه کار مرتبط داشته باشند. افرادی دیپلمه باید 5 سال، فوق دیپلم 4 سال و لیسانس 3 سال سابقه داشته باشند. این مورد برای فارغ التحصیلان رشته های گردشگری لازم نمی باشد.

مراحل ثبت نام آژانس مسافرتی

مراحل ثبت نام آژانس مسافرتی و گردشگری

به طور کلی برای ثبت نام آژانس مسافرتی و گردشگری خود باید مراحل مختلفی را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید در انتهای کار یک شرکت گردشگری و مسافرتی ثبت کنید.

برای آشنایی با این مراحل به موارد زیر دقت کنید.

 • در ابتدایی ترین مرحله باید به سامانه جامع دفتر های خدمات گردشگری و مسافرتی بروید و در آن جا یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.
 • در مرحله بعد باید اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق وارد کنید.
 • بعد از اینکه اطلاعات وارد شده تایید و ثبت شد، باید مدارکی که سایت جامع درخواست می کند، آپلود کنید. از مهم ترین این مدارک می توان به تصویر کارت ملی، تصویر شناسنامه، تصویر مدارک تحصیلی، تعهد نامه ی مربوط به عدم اشتغال، عکس سه در چهار و… اشاره کرد.
 • در مرحله بعدی ثبت، باید درخواست صدور مجوز بند ب را در صفحه ی مورد نظر ارسال کنید.
 • بعد از اینکه درخواست خود را صادر کردید، باید با شرایط صدور مجوز و آیین نامه های مربوطه موافقت کنید.
 • در مرحله بعد باید یک مدیر فنی برای شرکت مسافرتی خود انتخاب و معرفی کنید.
 • بعد از آن باید یک مکان مناسب برای دفتر خود تعیین و آن را معرفی کنید.
 • باید یک وجه تضمینی به مبلغ 50 میلیون ریال تسلیم کنید.
 • بعد از پایان یافتن مراحل و تایید تمام مدارک، مجوز موافقت برای شما صادر خواهد شد.

بخش های مختلف یک آژانس مسافرتی

آشنایی با بخش های مختلف یک آژانس مسافرتی

در حال حاضر آژانس های مسافرتی یکی از بخش های مهم صنعت گردشگری و مسافرتی به شمار می روند که بهتر است افراد اطلاعات مناسبی در مورد آن ها داشته باشند.

یکی از اطلاعات مهم در این مورد، آشنایی با سمت های شغلی افراد و بخش های مختلف در یک آژانس مسافرتی می باشد. در واقع هر شرکت مسافرتی و گردشگری باید عملیات تقسیم وظایف را به خوبی انجام دهد تا مشکلی در زمان کار برای افراد و مشتریان به وجود نیاید.

در این قسمت برخی از مهم ترین بخش های یک شرکت را برای شما معرفی می کنیم.

هیئت مدیره

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های هر آژانس مسافرتی، هیئت مدیره آن می باشد که در راس آن مدیر عامل وجود دارد.

در واقع تصمیم گیری های کلان، ارزیابی میزان سوددهی، نظارت به کار سمت های پایین رده تر، برنامه ریزی برای روند کاری شرکت و… همگی بر عهده مدیر عامل و هیئت مدیره می باشد.

بخش حسابداری

بخش حسابداری و مالی آژانس بخش مهمی است که از همان ابتدای تاسیس آژانس باید وجود داشته باشد.

این بخش از آژانس مسافرتی وظیفه دارد که بر امور مالی قسمت های مختلف آن نظارت داشته باشد. این بخش برای انجام وظایف خود باید از امکانات و ابزار های مناسب برخوردار باشد در این صورت می تواند به خوبی امور مالی را سر و سامان دهد.

کارشناسان فروش بلیط

یکی از بخش های مهم آژانس مسافرتی که ارتباط مستقیمی با مشتریان دارند، بخش فروش بلیط و کارشناسان آن می باشند.

کارمندان این بخش باید بسیار حرفه ای و خوش برخورد باشند تا بتوانند رابطه خوبی با مشتریان داشته باشند. زیرا برخورد مناسب با مردم می تواند تاثیر زیادی در جذب مشتری داشته باشد.

در نتیجه افراد باید در انتخاب کارکنان این بخش بیشترین دقت را داشته باشند.

بخش فروش بلیط، به چندین بخش تقسیم می شود. برخی از آن ها مسئول فروش بلیط هواپیما، برخی از آن ها مسئول فروش بلیط قطار یا اتوبوس هستند. در نتیجه هر کس وظیفه خاصی را بر عهده دارد که باید به بهترین نحو آن را انجام دهد.

بخش تور های داخلی و خارجی

در حال حاضر بسیاری از افراد برای سفر کردن به شهر های داخلی و کشور های خارجی از تور استفاده می کنند. زیرا تور ها برنامه ریزی مناسبی برای سفر دارند و می توانند خاطره خوبی را برای شما به وجود آورند. این بخش از آژانس مسافرتی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید افراد متخصص و حرفه ای را برای آن در نظر گرفت. زیرا افراد زیادی در طول روز به آن ها مراجعه کرده و در مورد تور کسب اطلاع می کنند.

بخش رزرو هتل

یکی دیگر از بخش های مهم یک شرکت گردشگری و مسافرتی، بخش رزرو هتل می باشد. افرادی که قصد سفر دارند، حساسیت زیادی به محل اقامت خود در مقصد دارند و برای تعیین بهترین و مناسب ترین هتل به یک آژانس مسافرتی مراجعه می کنند.

افرادی که در بخش رزرو هتل کار می کنند باید بتوانند با توجه به بودجه و نیاز مشتری، بهترین هتل را برای آن ها رزرو کنند. در این بین شما باید به امکانات، میزان امنیت، هزینه ی هتل و… توجه کنید.

بخش بازاریابی

شرکت مسافرتی و گردشگری مانند هر شرکت دیگری باید یک بخش را برای بازاریابی در نظر بگیرد تا بتواند فروش بیشتری داشته باشد و بتواند مشتریان بیشتری را جذب شرکت کند.

در حال حاضر بهترین راه برای فروش بیشتر، داشتن سایت و تبلیغات اینترنتی می باشد؛ زیرا افراد زمان زیادی از زندگی خود را در اینترنت می گذرانند و با توجه به آن می توانند جذب شرکت شما شوند.

آژانس های مسافرتی و گردشگری موفق چه ویژگی های مثبتی دارند؟

آژانس مسافرتیاگر شما اکنون یک آژانس مسافرتی و گردشگری دارید و یا اینکه قصد دارید یک شرکت مسافرتی را تاسیس کنید، باید قبل از هر کاری به طور دقیق در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

علاوه بر آن شما باید روند کاری آژانس های مسافرتی موفق را نیز به دقت مطالعه کنید تا بتوانید با ویژگی های مثبت آن ها آشنا شوید. همچنین بتوانید متوجه شوید که دلیل موفقیت آن ها چیست؟ از مهم ترین ویژگی های مثبت یک آژانس موفق می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این آژانس ها به شدت سازمان یافته هستند

در یک شرکت مسافرتی و گردشگری خدمات مختلفی به صورت روزانه برای مشتریان ارائه می شود. از مهم ترین آن ها می توان به صدور بلیط، رزرو هتل، انجام تور، بیمه مسافرتی و… اشاره کرد.

اگر شرکت بخواهد تمام این امور را به خوبی و بدون ایجاد مشکل انجام دهد، باید یک برنامه ریزی دقیق داشته و به سازمان یافته آن ها را انجام دهد.

آینده نگر بودن

این آژانس های گردشگری بسیار آینده نگر هستند و علاوه بر زمان حال، به آینده خود نیز توجه می کنند. به طور مثال باید به خوبی برای تعطیلات پیش رو برنامه ریزی کرد تا زودتر از موعد همه چیز برای افراد آماده باشد.

علاوه بر آن باید نیاز مشتریان به خوبی شناخته شود تا بتوان بهترین خدمات را به آن ها ارائه داد.

خلاقیت داشتن به میزان کافی

شرکت هایی که در کار خود موفق هستند، باید نسبت به رقبای خود خلاقیت بیشتری داشته باشند. به طور مثال باید برای مشتریان ثابت خود آفر هایی را در نظر بگیرید تا باعث جذب و رضایت بیشتر آن ها شوند.

علاوه بر آن می توانند برای افرادی که اولین بار است به آژانس مسافرتی مراجعه می کنند، خدمات خاصی را ارائه دهند. خلاقیت در کار می تواند جذب مشتری را به شدت افزایش دهد.

بخش های مختلف یک آژانس مسافرتی

شروع کننده یک کار خاص

از ویژگی های مهم دیگر، شروع کننده بودن آن در امور خاص و ویژه می باشد. به طور مثال برخی از شرکت ها در یک زمینه خاص مهارت بیشتری دارند و می توانند خدمات بروز تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

به طور مثال اگر شرکت های رقیب در زمینه تور های ترکیه و استانبول مهارت دارند، آژانس مسافرتی شما شروع کننده تور های اروپایی باشد تا مهارت زیادی در آن کسب کند.

بسیار فعال در حوزه اینترنت

در حال حاضر بسیاری از افراد کار های روزمره خود را به وسیله ی گوشی و اینترنت از محل زندگی و کار خود انجام می دهند. در نتیجه یکی از ویژگی های مثبت یک آژانس مسافرتی موفق، فعال بودن در زمینه ی اینترنت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط