<

09909282663 

آژانس هواپیمایی چارهنگام

آژانس مسافرتی در استان فارس

اکثر افراد فکر میکنند آژانس هواپیمایی و آژانس مسافرتی، با یکدیگر مغایرتی ندارند. اما در این مقاله قصد داریم شما را با قوانین و مجوز های ایران در زمینه آژانس مسافرتی و هواپیمایی آشنا کنیم.

آژانس هواپیمایی به دفتری گفته میشود که مستقیما خدمات مربوط به فروش بلیط هوایی را انجام میدهد و حق برگزاری تور، رزرو هتل و غیره را ندارد. حتی حق فروش مجوز برگزاری تور سایر دفاتر را نیبلیز ندارد.

در اصل آژانس های هواپیمایی فقط در زمینه صدور بلیط ایرلاین های داخلی و خارجی فعالیت می کنند. آژانس هواپیمایی، تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد. اصطلاحا به این شرکت ها، شرکت خدمات مسافرت هوایی یا آژانس هواپیمایی میگویند.

شرکت چارهنگام گشت ایرانیان با داشتن لوح و گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان از سازمان صنعت، معدن و تجارت، در شهر شیراز فعالیت میکند.

این آژانس جزو ارزانترین آژانس های هواپیمایی شهر شیراز محسوب میشود. گردشگران داخلی برای خرید بلیط هوایی داخلی و خارجی میتوانند، از خدمات چارهنگام استفاده کنند تا مطمئن ترین سفر را تجربه نمایند.

آژانس هواپیمایی یک نوع آژانس مسافرتی است. آژانس مسافرتی واسطه ای بین عرضه کنندگان و مشتریان محسوب می شود و حق الزحمه خود را دریافت میکند. در واقع آژانس های مسافرتی را می توان متخصص و مشاوری دانست که در صرفه جویی پول و وقت مشتری کمک شایانی میکنند.

تفاوت آژانس هواپیمایی با آژانس مسافرتی در انجام فعالیت های آن ها است. آژانس مسافرتی در زمینه: شناخت مقاصد، رزرو هتل های مناسب مشتریان، مسیریابی درست، اقامت مطمئن، صدور ویزا، بیمه مسافران حین سفر، قوانین و مقررات سفر و شناخت جنبه های گوناگون سفر فعالیت می کند تا مشتری به راحتی برای سفر خود تصمیم گیری نماید؛ اما آژانس هواپیمایی، فقط یک مورد از وظایف آژانس مسافرتی که خرید و فروش بلیط است را انجام میدهد.

انواع آژانس مسافرتی

آژانس هواپیماییهمانطور که ذکر کردیم آژانس هواپیمایی زیر مجموعه ای از آژانس های مسافرتی است. این آژانس ها بسته به داشتن گواهی نامه و مجوز های گوناگون، فعالیت های متفاوتی را انجام می دهند. آژانس های مسافرتی ایرانی به سه دسته: بند “الف” ، بند “ب” و بند “پ” تقسیم میشوند.

  • دفاتر دارای مجوز بند “الف” که به عنوان آژانس هواپیمایی شناخته میشوند؛ وظیفه صدور و ذخیره بلیط های داخلی و خارجی را دارند.
  • دفاتر دارای مجوز بند”ب” در زمینه فروش، برنامه ریزی و اجرای تورهای گردشگری فعالیت می کنند. خدماتی چون رزرواسیون هتل ها، تورهای زمینی داخلی، تور های هوایی خارجی، تورهای چند روزه خارج از کشور، از جمله خدمات این آژانس ها می باشند.
  • دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند “پ” وظیفه انجام سفرهای زیارتی را برعهده دارند. لازم به ذکر است این دفاتر، حق برگزاری سفرهای غیر زیارتی را ندارند.

آژانس هواپیمایی چارهنگام در استان فارس دارای مجوزهای بند “الف” و بند “ب” است و میتواند در این دو زمینه سریع ترین و برترین امور مربوط به گردشگری را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

مزایا و معایب آژانس هواپیمایی

اگر بخواهیم مزایا و معایب آژانس هواپیمایی را شرح دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

مزایا: آژانس های هواپیمایی چون مستقیما با ایرلاین ها در ارتباط هستند و از فعالیت آنان شناخت کافی دارند، به راحتی میتوانند برای خرید بلیط هواپیما و دیگر وسایل نقلیه به مشتریان کمک کنند.

همچنین چون ارتباط مستقیمی بین آژانس هواپیمایی با مشتری وجود دارد، هیچ هزینه ای بابت حق الزحمه (مانند آژانس های مسافرتی) دریافت نمی گردد‌.

اگر این آژانس ها مانند چارهنگام عضو سازمان هواپیمایی جهانی یا همان IATA یاتا باشند؛ (با ایرلاین های خارجی همکاری کنند) با عقد قرارداد با ایرلاین های داخلی، می توانند به راحتی در زمینه فروش بلیط، خدمات رسانی کنند.

معایب: تنها عیبی که یک آژانس هواپیمایی میتواند داشته باشد، این است که در زمینه برگزاری تورهای گوناگون و آشنایی با مقاصد داخلی و خارجی و رزرو هتل و … اجازه فعالیت ندارد.

مسلما اکثر افراد به دنبال دفتری هستند تا تمام امور مربوط به سفر را برایشان انجام دهد؛ به همین دلیل آژانس های مسافرتی، کاربرد بیشتری در این زمینه دارند. خوشبختانه آژانس مسافرتی چارهنگام چون دارای مجوز بند الف و ب است، علاوه بر برگزاری تور و خدمات گردشگری، به عنوان آژانس هواپیمایی نیز در شیراز شناخته می شود.

آژانس هواپیمایی

اگر بخواهید برای خرید بلیط هوایی داخلی و خارجی اقدام کنید، نیاز به مراجعه به سایر دفاتر مسافرتی یا آژانس های هواپیمایی نیست. چون آژانس چارهنگام در هر دو زمینه کمک کننده مشتریان است.

این امر باعث میشود مشتریان پول و زمان کمتری را صرف امور مربوط به قبل از سفر کنند. همچنین بحث اعتماد بین آژانس هواپیمایی و مشتری بسیار حائز اهمیت است.

مشتری نیاز به آگاهی و اعتماد کامل به دفاتر مسافرتی دارد. چارهنگام نیز بخاطر توجه به این نکته، توانسته در شیراز جزو مطمئن ترین و قابل اعتماد ترین آژانس های مسافرتی باشد.

قوانین و مقررات آژانس هواپیمایی

فعالیت هایی که در آژانس هواپیمایی انجام می شوند، همگی در راستای رسیدن به اهداف آژانس هستند. مسلما آژانس های مسافرتی و هواپیمایی نیز باید، مانند دیگر ارگان های فعال در کشور تابع قوانین و مقررات باشند.

برای اینکه بهترین نتیجه در هر کاری حاصل شود، توجه به قوانین در آن کار نیاز است. در آژانس هواپیمایی، در ابتدا کارکنان باید کاملا با دقت و آگاه باشند و همچنین افرادی که مسئولیت های اصلی مثل مدیریت را بر عهده دارند، باید آموزش دیده باشند.

آژانس هواپیمایی باید گواهی نامه مدیریت دفاتر بند الف و ب را داشته باشد. برای ایجاد دفاتر مسافربری نیاز به اخذ مجوز های لازم است. برای مثال: دفاتر بند “الف” نیاز است تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشور باشند.

همچنین دفاتر دارای مجوز بند “ب” باید زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت کنند. دفاتر دارای مجوز بند “پ” که مربوط به تورهای زیارتی هستند، باید تحت نظارت مستقیم سازمان حج و زیارت باشند.

نکته مهم درباره قوانین انواع آژانس مسافرتی این است که دفاترمسافرتی میتوانند به صورت مجزا و یا ترکیبی فعالیت کنند. اگر آژانسی دارای چند مجوز باشد، به طور همزمان تحت نظارت چندین سازمان قرار میگیرد.

آژانس هواپیمایی ۲۴ ساعته چارهنگام با در بر داشتن مجوز بند الف و بند ب و همچنین توریست سلامت ( تور درمانی)، در شیراز جزو بهترین آژانس های مسافرتی فعال به شمار می رود.

اگر شما به دنبال یک دفتر مطمئن با کارکنان آموزش دیده با تمرکز بالا برای انجام خدمات گردشگری هستید، میتوانید با اطمینان کامل از چارهنگام کمک بگیرید و از خدمات آن بهره مند شوید.

اعطای مجوز توریست سلامت بر عهده هر کسی نیست، اما چارهنگام ثابت کرده است برای کسب رضایت مشتریان تمام تلاش خود را میکند.

آژانس هواپیمایی

توریست سلامت با آژانس هواپیمایی چارهنگام

آژانس هواپیمایی چارهنگام علاوه بر مجوز های دیگر، دارای مجوز توریسم درمانی نیز است. این آژانس جزو ارزانترین و بهترین آژانس ها برای تور درمانی محسوب می شود. تور درمانی یا توریسم سلامت، شاخه ای از صنعت گردشگری است.

در این تور، فرد به قصد معالجات پزشکی به کشور یا شهرهای دیگر که امکانات پیشرفته تری دارند، سفر میکند. این شاخه از صنعت گردشگری میتواند برای کشورهای در حال توسعه بسیار ارزآور باشد و سود دهی زیادی داشته باشد.

توریسم درمانی به معنای بهره مندی از کیفیت و سرعت بالای خدمات پزشکی کشور مقصد با کمترین هزینه است. تور درمانی با سفرهای پزشکی معمولی متفاوت است. بدین جهت که افراد در سفرهای پزشکی سعی میکنند بخاطر نبود امکانات در شهر و یا کشور خود، برای معالجه به دیگر شهر ها و کشورها سفر کنند.

اما در تور درمانی، خدماتی که در کشور و شهر مقصد انجام میشود؛ همانند کشور و شهر مبدا می باشد، اما ترجیح فرد بر کشور دیگری است.

همچنین خدماتی که در توریست سلامت انجام میشود، فقط محدود به انجام عمل های سخت پزشکی نیست؛ بلکه از ساده ترین تا پیشرفته ترین خدمات پزشکی را میتوان در تور درمانی مشاهده و استفاده کرد.

مزایا و معایب توریست سلامت

همه ما میدانیم در صنعت گردشگری هر کشوری، آژانس هواپیمایی امر مهمی محسوب میشود، خصوصا اگر در رابطه با خدمات پزشکی باشد. توریست سلامت یا همان تور درمانی دارای مزایا و معایبی میباشد. برای مثال:

مزایا:

۱. ایجاد درآمد برای کشور مقصد
۲. افزایش امکانات پزشکی کشورهای در حال توسعه
۳. مشارکت در بهداشت جهانی
۴. دسترسی بیشتر و سریعتر به فناوری های پزشکی
۵. تبادل تجربه و دانش افراد متخصص
۶. ایجاد فرصت اشتغال در زمینه های پزشکی

علاوه بر مزایا، دارای معایبی نیز است، مانند:

معایب:

1. امکان آلوده شدن به سایر بیماری های واگیر دار. مثل آنفولانزا، هپاتیت، کرونا، مالاریا و غیره. خصوصا در کشورهای: آفریقای جنوبی، هند و تایوان.
2. افزایش هزینه های سفر، اقامت، خورد و خوراک و غیره به دلیل ضرورت حضور یک فرد سالم در کنار یک فرد بیمار.
3. افزایش هزینه های درمان بخاطر افزایش مدت زمان طول درمان
4. سختی ها و مشکلات مربوط به قانون و اشتباهات پزشکی در کشور دیگر
5. مهم تر از همه امکان تشدید بیماری بعد از بازگشت از سفر به دلیل مسیر طولانی وجود دارد.

آژانس هواپیماییخوشبختانه کشور ما با وجود بهترین آژانس هواپیمایی یعنی چارهنگام، به نوبه خود توانسته جایگاه بالایی میان گردشگران خارجی برای درمان بیماری های شان در ایران، علی الخصوص شیراز، کسب کند.

برجسته ترین بیماری هایی که در صنعت تور درمانی در ایران قرار دارند، عبارتند از: ناباروری، عمل چشم و قلب، جراحی زیبایی و پلاستیک، جراحی لثه و دندانپزشکی، دیالیز و سرطان.

همچنین لازم به ذکر است شهر های تهران، مازندران، شیراز، ایلام، مشهد و گیلان بهترین خدمات را به بیماران خارجی ارائه میدهند.

اگر شما نیز می خواهید از خدمات پزشکی پیشرفته در خارج از کشور استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم از مناسب ترین خدمات و تور درمانی آژانس هواپیمایی چارهنگام بهره مند شوید. پشتیبانی ۲۴ ساعته این آژانس، باعث اطمینان خاطر مشتریان شده است.

بایدها و نبایدهای آژانس هواپیمایی

آژانس هواپیمایی به آژانسی گفته میشود که دارای مجوز بند الف است و همچنین در زمینه خرید بلیط هوایی و قطار فعالیت میکند.

در نتیجه باید افراد فقط برای خرید بلیط های سفر خود به این آژانس ها مراجعه کنند. یعنی اگر فردی قصد سفر با تور، رزرو هتل و اقامت در کشور های دیگر را دارد، باید از آژانس های بند ب کمک بگیرد.

در واقع هر کدام از آژانس های مسافرتی ذکر شده در این مقاله، وظایف متفاوتی دارند. یا مثلا اگر فردی می خواهد برای تورها و سفرهای زیارتی خود اقدام کند، باید به دفاتری که زیر نظر سازمان حج و زیارت فعالیت میکنند و مجوز بند پ دارند، مراجعه نماید.

برای تاسیس هر کدام از این دفاتر باید ها و نباید هایی وجود دارد که ما در اینجا چند مورد از هر کدام را برای شما آورده ایم.

برای اینکه شرکتی بتواند مجوزهای آژانس های گفته شده را کسب کند باید از شرایط زیر پیروی نماید:

1. ارائه یک مکان مناسب برای ایجاد دفتر کار
2. معرفی یک مدیر فنی لایق
3. ارائه نام و آدرس دفتر کار
4. داشتن ضامن جهت ضمانت
5. تابعیت ایرانی
6. متعهد به قوانین کشور
7. عدم اعتیاد به مواد مخدر
8. ارائه گواهینامه در خصوص عدم سوء پیشینه
9. دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و مدارک مربوط به فروش بلیط
10. مسلط به یکی از زبان های رسمی

آژانس هواپیمایی

برای اینکه یک آژانس هواپیمایی، بتواند مجوز بند الف را دریافت کند؛ ابتدا باید در سامانه هواپیمایی کشور ثبت نام نماید؛ سپس بعد از بررسی مدارک ارائه شده، صلاحیت و یا عدم صلاحیت او مشخص می شود.

در صورتی که صلاحیت متقاضی تایید شود، باید طی ۳ ماه با رعایت تمام قوانین فوق، دفتر رسمی خود را تاسیس کند و اگر عدم صلاحیت داشته باشد؛ باید در جهت رفع نقایص خود تلاش نماید.

چارهنگام، بهترین آژانس هواپیمایی در شیراز

آژانس چارهنگام شیرازاز بهترین و مناسب ترین آژانس های مسافرتی بند الف میتوان به آژانس هواپیمایی چارهنگام گشت ایرانیان اشاره کرد.

این آژانس، رعایت تمامی قوانین و مقررات را در راس کار خود قرار داده است تا بتواند بهترین و مهم ترین خدمات را به گردشگران ارائه نماید. ضمن اینکه مجوز های لازم در رابطه با بند ب نیز توسط آژانس مسافرتی چارهنگام دریافت شده است.

پس شما گردشگران عزیز علاوه بر خرید بلیط، می توانید برای امور دیگری مثل: صدور ویزا نیز به این آژانس مراجعه نمایید. ویزا های مختلفی از سوی آژانس چارهنگام قابل دریافت هستند. پس می توانید به راحتی تمام امور مربوط به سفر های خارجی و همچنین داخلی را به چارهنگام بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط