یکی از بهترین تجربیات و همچنین تفریحاتی که انسان در طول زندگی خود دارد سفرکردن با تورها می باشد. در واقع ما با سفر کردن می توانیم فرهنگ ‌ها و آداب و رسوم جدید را بشناسیم. غذاهای جدیدی را مزه کنیم. با اقلیم و آب و هوا های متفاوت روبرو شویم و حتی با آدم های جدید صحبت کنیم. به طور کلی سفر کردن موجب می گردد تا انسان به درک بالاتری نسبت به زندگی برسد. امروزه روش های متفاوتی برای رفتن به سفر وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به سفر با ماشین شخصی با تور مسافرتی اشاره کرد.

البته تورها را می ‌توان به عنوان یکی از روش های بدون دغدغه و مدیریت شده برای سفر دانست. زیرا تاثیر بسیار زیادی بر روی چگونگی سفر و همین طور هزینه ‌های آن خواهد داشت. امروزه تورهای مسافرتی در انواع متفاوتی برگزار می‌ شوند که رزرو تور مسافرتی نیز با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی رزرو  تورها در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

چگونگی رزرو تورها:

در واقع رزرو تورهای مسافرتی توسط آژانس های گردشگری انجام می شود. معمولا خدمات متفاوتی در این  تورها ارائه می شود. از جمله این خدمات می توان به هماهنگی برای صدور ویزا، رزرو اقامتگاه، خرید بیمه مسافرتی، خرید بلیط وسیله نقلیه، هزینه های مربوط به تور لیدر، هزینه های خرید بلیط های ورودی مکان های دیدنی یا جاذبه های گردشگری مقصد، هزینه های مربوط به صرف وعده های غذایی و … اشاره نمود. در واقع شما می توانید با رزرو تور مسافرتی در هزینه های سفر خود صرفه جویی نمایید. زیرا اگر بخواهید برای سفر به یک کشور یا حتی شهر دیگر برنامه ‌ریزی کنید باید تمامی خدماتی که بیان شد را به صورت جداگانه تهیه کنید. بنابراین تهیه هر یک از آن ها به صورت جداگانه می تواند زمان، انرژی و هزینه بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

یک نکته دیگر آن است که رزرو تورهای مسافرتی بسیار مقرون به صرفه است. زیرا آژانس های گردشگری به گونه ای برنامه ریزی می کنند تا بتوانند بر روی اتاق های هتل یا حتی صندلی پروازو دیگر خدمات مورد نظر برای مسافران تخفیف بگیرند. در نتیجه این تخفیف شامل حال گردشگران نیز خواهد شد. دقت داشته باشید که خدماتی که در سفر ارائه می شود به نوع تور انتخاب شده بستگی خواهد داشت. زیرا ممکن است بعضی از  تورها تمامی این خدمات را نداشته باشند.

 

چگونه رزرو تورها را انجام دهیم

رزرو تورها

 

انواع تورها: 

به طور کلی تور مسافرتی را می توان با توجه به معیارهای متفاوتی دسته بندی کرد. از جمله این  تورها می ‌توان به تورهای داخلی یا خارجی، تور های مستقل، تورهای ماجراجویانه، تورهای طبیعت گردی یا تاریخی، تورهای گروهی و … اشاره کرد.

 

 

منظور از تورها مستقل چیست

تورها مستقل

تور مستقل: 

همان طور که در بالا بیان شد  تورها انواع متفاوتی دارند که خدمات ارائه شده با توجه به نوع تور مشخص می شوند. تور مستقل را می توان از جمله تور مسافرتی دانست که خدمات ارائه شده تنها مربوط به رزرو بلیط هواپیما و هتل می باشد. بنابراین دیگر خدمات بر عهده مسافر خواهد بود.

تور طبیعت گردی یا تاریخی: 

تور طبیعت گردی بیشتر برای افرادی مناسب می‌ باشد که به جاذبه های طبیعی علاقه دارند. بنابراین ترجیح می دهند تا این جاذبه ها را از نزدیک ببینند یا حتی در یک اقامتگاه بوم گردی ساکن شوند. همچنین ممکن است بعضی از این  تورهابه گونه ‌ای باشند که برای استراحت در طبیعت چادر بزنند. علاوه بر آن افرادی که به آثار تاریخی و جاذبه ‌های گردشگری یک شهر یا کشور علاقه دارند نیز می‌ توانند تور تاریخی و فرهنگی را رزرو نمایند. معمولاً رزرو این نوع از تور با ارائه خدمات متفاوتی همراه است.

تور گروهی: 

یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع تورها را می توان تور گروهی دانست. در واقع افرادی که علاقه مند هستند با گروه‌های کوچک مانند دوستان یا خانواده به سفر روند می ‌توانند تور گروهی سفارشی یا از قبل تعیین  شده را رزرو نمایند. معمولاً در این تورها افراد با استفاده از یک آژانس گردشگری برنامه سفر مورد نظر خود را طراحی خواهند کرد. در نتیجه تمامی خدمات ارائه شده در تور با توجه به علایق و نیازهای شما خواهد بود. همچنین شما می ‌توانید تور گروهی با گروه های بزرگ را نیز انتخاب نمایید. این نوع از تور گروهی معمولاً زمانبندی شده و عمومی می باشد.

تور ماجراجویانه: 

یکی دیگر از انواع تور مسافرتی را می توان نوع ماجراجویانه آن دانست. این نوع از تورها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که موجب خواهند شد مسافران هیجان زیادی را تجربه نمایند. در واقع تور ماجراجویانه برای سفر به دل طبیعت یا مناطق کمتر دیده شده می باشند. به طور کلی می‌ توان گفت تورهایی که در برنامه آن ها فعالیت های همچون سنگ نوردی، دره نوردی، غار نوردی و… داشته باشند را جز تور ماجراجویانه می دانند.

 

چگونه آنلاین تورها را رزرو کنیم

رزرو تورها به صورت آنلاین

رزرو تورها به صورت آنلاین: 

امروزه شبکه اینترنت رشد بسیار زیادی داشته است. بنابراین رزرو تور مسافرتی با کمک وب سایت ها به راحتی انجام خواهد شد. به طور کلی شما می توانید در هر کجا که باشید و در کوتاه ترین زمان ممکن تور داخلی یا خارجی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین شما می ‌توانید در هنگام رزرو تورها به صورت آنلاین خدمات مورد نظر را دریافت نمایید. به طور کلی می‌ توان گفت رزرو آنلاین تور های مسافرتی فواید زیادی دارد. از جمله این فواید می ‌توان به خرید ارزان تر تور اشاره نمود.

شرکت چارهنگام یکی از شرکت های معتبر در خصوص رزرو تورها به صورت آنلاین پیشگام می باشد.