با تهیه بلیط قطار رویایی سفر کن:

آیا تا بحال تجربه سفر با قطار داشته اید؟ تصور کنید بلیط قطار در دست شماست، سراسیمه به سوی قطار می دوید تا از قطار جا نمانید و برای مقصدی که مدت ها در انتظارش بودید؛ بسیار هیجان زده هستید. به محض سوار شدن کمی تپش قلبتان آرام می گیرد، با جست و جوی یک کوپه فقط مختص خودتان، کمی استراحت کرده و خود را برای بهترین سفر عمرتان آماده می کنید.

معمولا افراد تجربه لذت بخش تری از سفر با قطار به نسبت دیگر وسایل نقلیه داشته اند. به همین دلیل قصد داریم شما را با تفاوت شرکت های حمل و نقل ریلی و قابلیت های آن ها، آشنا کنیم.

آیا شرکت های حمل و نقل ریلی را می شناسید؟

در حال حاضر، در کشور ما ۱۱ شرکت مسافربری ریلی،بلیط قطار صادر می کنند. چند مورد از بهترین و پرطرفدارترین شرکت ها را برای شما مثال میزنیم تا با این شرکت ها بهتر آشنا شوید:

شرکت حمل و نقل قطار ریلی رجا:

قطارهای فعال در این شرکت جزو محبوب ترین و امن ترین قطار های ایران هستند. جابجایی مسافران  در سال ۱۳۷۶ از وزارت راه و ترابری به رجا واگذار شده است. در حال حاضر ۱۱۰۰ نیرو متخصص در زمینه های مختلف، در این شرکت خدمت رسانی می کنند. قطار پلور سبز، سیمرغ، لوکس ۴ نفره و طوس از جمله قطارهای منحصر به فرد شرکت رجا هستند.

کیفیت خدمات شرکت مسافربری ریلی مهتاب چگونه است

خدمات پذیرایی شرکت مسافربری مهتاب

شرکت قطار مسافربری مهتاب: 

این شرکت به عنوان جدیدترین شرکت حمل و نقل ریلی توانسته در میان شرکت های قدیمی حرفی برای گفتن داشته باشد. مهتاب سیر، از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در راستای استاندارد های جهانی آغاز کرده است؛ به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

     

شرکت حمل و نقل قطار ریلی نورالرضا:

این شرکت از سال ۸۵ با بروزترین واگن ها و خدمت رسانی پیشرفته خود، جابجایی مسافران را بر عهده دارد. این قطار در ایران اولین قطاری است که واگن بانوان به صورت مجزا را در خدمات خود، در نظر گرفته است. بانوانی که به تنهایی سفر می کنند، می توانند با اطمینان کامل از این قطار استفاده نمایند.

 

 

تفاوت بلیط قطار در شرکت های مسافربری ریلی ایران:

تفاوت شرکت های های حمل و نقل ریلی ایران، در ارائه خدمات گوناگون اعم از: صدور بلیط قطار و واگن های خاص می باشد. برای مثال:

شرکت حمل و نقل قطار ریلی فدک: 

شرکت قطار فدک با عنوان ۵ ستاره، جزو محبوب ترین شرکت های ریلی در ایران محسوب می شود. استفاده از بلیط قطار و کنسل کردن بلیط قطار در این شرکت به راحتی امکان پذیر است. این قطار قابلیت طی مسیرها  با ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. دارای عایق های حرارتی، سامانه صوتی و تصویری برای سرگرمی مسافران، واگن هایی با تزیینات داخلی لوکس و هوای آزاد، سرو غذای خارجی، امکان کنترل دمای هر کوپه، مهمانداران آموزش دیده و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی است.

  • شرکت راه آهن شرقی بنیاد

    واگن مسافربری شرکت راه آهن شرقی بنیاد

    شرکت راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل):

  • رزرو بلیط قطار تهران _ مشهد جزو اولین فعالیت های این شرکت محسوب می شود. این شرکت در حال حاضر، ظرفیتی بالغ بر ۱۳۱ دستگاه دارد. در صورتی که بن ریل در ابتدای کار، با تعداد ۱۰ واگن فعالیت خود را آغاز کرده است. لازم به ذکر است که این قطار، یک واگن مربوط به حمل مواد شیمیایی و ۲۴ واگن اجاره ای دارد. قطار شرقی بنیاد، افزایش دو برابری جابجایی مسافران را در برنامه های آتی خود قرار داده است.

شرکت قطار های مسافری و باری جوپار:

شرکت جوپار در حال حاضر با ۲۷ واگن ارگ، در حال خدمت رسانی به مسافران است. مسیرهای حرکت این قطار شامل: تهران-مشهد، تهران -کرمان، تهران-زاهدان، کرج-مشهد و کرمان-مشهد می باشد. ایستگاه های مربوط به زمان توقف این قطار در مسیر تهران-مشهد عبارتند از: سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور.  قطار های ارگ از نظر کیفیت و امنیت در رده قطار های ۵ ستاره قرار دارند.

قدیمی ترین شرکت های صادر کننده بلیط قطار در ایران:

همانطور که میدانید شرکت حمل و نقل ریلی رجا، از قدیمی ترین شرکت ها در جهت صدور بلیط قطار است. این شرکت که از دیر باز خدمت رسان ما ایرانیان بوده است؛ امروزه سعی در افزایش سرعت جابجایی در مدت زمان کم، بهبود خدمات مسافربری، نوساز کردن و تنوع در قطارهای مسافربری دارد. جالب است بدانید، قطارهای این شرکت با نام هتل های متحرک، در میان مردم محبوبیت یافته است. قطارهای اتوبوسی این شرکت به دلیل به صرفه بودن و مسیرهای متعدد، طرفداران زیادی دارند. شرکت هایی چون رجا، بارمان، فدک و ترابر، حمل خودرو را نیز به عهده دارند. از جمله محدودیت هایی که برای حمل خودرو توسط قطار وجود دارد، حمل خودرو شخصی است. این کار برای شرکت به صرفه نیست و بلیط قطار برای این منظور، به سختی پیدا می شود.

امروزه بلیط قطار چه ویژگی هایی دارد؟

در گذشته بلیط قطار، فقط به صورت حضوری خریداری می شد. اما رفته رفته با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، انتخاب بلیط های قطار نیز به صورت آنلاین و غیر حضوری امکان پذیر شده است. برای استفاده از بلیط معتبر و مفید، باید از قبل نوع قطار، امکانات قطار، مسیر رفت و آمد و قیمت آن را جستجو کنید و اطلاعات کامل به دست آورید. خوشبختانه امروزه سایت های بیشماری برای راهنمایی و آسان تر کردن این مقوله، فعالیت می کنند. بنابراین مسافران می توانند بدون دغدغه، اتلاف وقت و از دست دادن  بلیط قطار، به راحتی کارهای مربوط به سفر را با استفاده از این سایت ها انجام دهند.

چطور به صورت آنلاین بلیط قطار خریداری کنیم

تهیه اینترنتی بلیط قطار

سوالات متداول در تهیه بلیط های قطار:

  1. آیا در حال حاضر واگن اختصاصی به بانوان در ایران، وجود دارد؟ بله شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا، اولین قطاری است که واگن مجزا (مخصوص بانوان) را در خدمات خود قرار داده است.
  2. حمل مواد شیمیایی مربوط به کدام شرکت ریلی می باشد؟ شرکت حمل و نقل ریلی بن ریل ( شرکت راه آهن شرقی بنیاد) علاوه بر ۱۳۱ واگن مربوط به جابجایی مسافران، یک واگن مخصوص حمل مواد شیمیایی نیز دارد.
  3. آیا امکان خرید غیر حضوری بلیط قطار وجود دارد؟ بله. شما می توانید با تماس با همکاران ما در شرکت چار هنگام گشت ایرانیان نسبت به خرید بلیط قطار اقدام نمایید.