معمولاً رفتن به سفرهای خارجی با شرایط خاصی انجام می گردد که یکی از این شرایط داشتن مجوز (خدمات ویزا) مورد نیاز برای مسافران خواهد بود.

یکی از مهم ترین این مجوز ها را می توان ویزا دانست. در کل بهتر است بدانید که هیچ تفاوتی نمی کند که شما چه هدفی از سفر دارید. یعنی این که چه برای سفرهای تفریحی، چه برای کنفرانس ها یا جلسه های کاری و… نیازمند ویزا خواهید بود. در کل برای این که بتوانید به مقصد مورد نظر وارد شوید باید حتماً مجوزهایی مانند ویزا یا رویداد را داشته باشید.

همچنین می توان گفت که هر یک از کشورهای مختلف دارای انواع ویزا می باشند. همین طور خدمات ویزا در هر یک از این کشورها شرایط متفاوتی خواهد داشت. در نتیجه اطلاع از این موارد می تواند کمک بسیار عالی برای شما باشد. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ویزا و انواع آن در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

خدمات ویزا چیست

خدمات ویزا

خدمات ویزا چیست؟

امروز مسافران زیادی هستند که به دنبال خدمات ویزا برای سفر به کشورهای خارجی می باشند. معمولا این افراد یا خود مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را جمع آوری می کنند یا این که این کار را به شرکت ‌های گردشگری فعال در این زمینه واگذار خواهند کرد. در واقع انجام خدمات اخذ ویزا توسط شرکت‌ های گردشگری نتیجه موفقیت ‌آمیز تری به همراه خواهد داشت.

به طور کلی خدمات ویزا توسط این شرکت ها شامل مواردی مانند مشاوره رایگان به مسافران، هماهنگی و رزرو وقت سفارت برای افرادی که قصد گرفتن ویزای شینگن را دارند، چک کردن تمامی مدارک جمع آوری شده و همچنین چیدمان صحیح مدارک برای ارائه به سفارت، پر کردن فرم سفارت و یا پیکاپ ویزا که برای افرادی که به دنبال ویزای کانادا هستند می باشد، صادر کردن بیمه نامه های مسافرتی معتبر، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و…. خواهد بود.

در نهایت می‌ توان گفت انجام خدمات ویزا بسیار زمان بر خواهد بود و نیاز به صبر یا حوصله زیادی خواهد داشت. بنابراین اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید باید حتماً از مشاوران متخصص کمک بگیرید.

 

انواع ویزا:

ویزا که معمولاً با نام رویداد نیز شناخته می‌ شود به عنوان اصلی ترین مجوز برای مسافرت های خارجی شناخته خواهد شد. این مجوز معمولاً از طرف اداره مهاجرت کشور مقصد به مسافرانی که قصد سفر به آن کشور را دارند داده می ‌شود تا مسافران بتوانند به کشور مقصد وارد شوند و زمانی را در آن سپری کنند. البته دقت داشته باشید که این مجوز دارای مدت زمان معینی می باشد و فرد می تواند با کمک همان مجوز از کشور مقصد خارج گردد.

امروز خدمات ویزا در انواع مختلفی ارائه می شود. یعنی این که انواع ویزا با توجه به نوع سفر، تعداد دفعات اجازه ورود و همچنین روش درخواست متفاوت خواهد بود. در نتیجه انواع ویزا را شامل ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای ترانزیت، ویزای فرودگاهی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تجاری، ویزای توریستی و … می دانند. در زیر سعی کرده ایم که هر یک از این ویزا ها را به صورت مختصر توضیح دهیم.

 

چند نوع ویزا داریم

انواع ویزا

ویزای شینگن:

یکی از محبوب ‌ترین انواع خدمات ویزا را می توان مربوط به ویزای شینگن دانست. در واقع داشتن ویزای شینگن به فرد اجازه ورود به ۲۶ کشور که عضو پیمان آن هستند را خواهد داد. به طور کلی افراد با دریافت ویزای شینگن می توانند به کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند با شرایط مشخص و در مدت زمان تعیین شده سفر کنند. از جمله کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند می توان به دانمارک، اتریش، آلمان، فرانسه، مجارستان، بلژیک، لهستان، اسپانیا، پرتغال، سوئد و… اشاره نمود. یک نکته مهم دیگر که در مورد این ویزا باید بدانید آن است که مدت زمان اقامت افراد در این کشورها با توجه به هدف سفر متفاوت خواهد بود.

 

 

 

 

ویزای کانادا:

ویرا کانادا را می توان از جمله خدمات ویزا دانست که به عنوان یک مجوز بسیار محبوب مطرح شده است. این ویزا به شما اجازه چند بار ورود به این کشور را خواهد داد. البته جالب است بدانید که اعتبار ویزای کانادا ممکن است در بعضی از مواقع با پاسپورت متقاضی برابر باشد.

ویزای ترانزیت:

یکی از انواع خدمات ویزا را می توان مربوط به ویزای ترانزیت دانست. در واقع ویزای ترانزیت از جمله ویزا های کوتاه مدت به شمار می رود. این ویزا به گونه ای می باشد که برای استراحت مسافران در شهرهای میانی یا فرودگاه ها ارائه می ‌شود. البته دقت داشته باشید که مدت زمان ویزای ترانزیت بسیار محدود است‌. در نتیجه آن را می ‌توان از جمله ویزا های غیر مهاجرتی دانست.

ویزای فرودگاهی:

در بعضی از کشورها گرفتن ویزا کمی متفاوت است. مثلا برای سفر کردن نیازی به داشتن ویزا قبل از سفر نخواهد بود. در نتیجه افراد می توانند با ورود به کشور مقصد ویزای خود را دریافت نمایند. این کار در فرودگاه انجام خواهد شد. در نتیجه به ویزای صادر شده ویزای فرودگاهی می گویند.

ویزای کاری:

یکی از دیگر از خدمات ویزا که در دسته ویزا های بلند مدت می باشد ویزای کاری است. معمولاً افراد با داشتن این ویزا می توانند در کشورهای خارجی کار نمایند. این ویزا تا زمانی که اقامت آن ها درست شود اعتبار خواهد داشت.

چگونه ویزای تحصیلی را دریافت کنیم

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی:

باید اشاره کرد که ویزای تحصیلی را می توان از جمله ویزا هایی دانست که بلند مدت هستند‌ دانست. در نتیجه افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند می ‌توانند از این ویزا استفاده نمایند.

ویزای سرمایه گذاری:

ویزای سرمایه گذاری را می توان از جمله خدمات ویزا های بلند مدت دانست. البته افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید قبل از هر کار و در ابتدا باید با یک ویزای موقت در کشور مقصد سرمایه گذاری کنند و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. سپس با گذشت زمان اقامت دائمی خود را دریافت کنند.

ویزای تجاری:

همان طور که گفته شد خدمات ویزا بسیار متفاوت هستند که یکی دیگر از آن ها ویزای تجاری یا بازرگانی می باشد. این ویزا معمولاً برای بازرگانان، تجار یا افرادی که با کشورهای دیگر روابط تجاری دارند صادر می‌ شود. در واقع ویزای تجاری به فرد اجازه خواهند داد تا برای انجام کارهای بازرگانی و تجاری به کشور مقصد سفر نماید. همچنین ویزای تجاری را نیز می‌ توان از جمله ویزای کوتاه مدت به شمار آورد.

ویزای توریستی:

 با بدانید که ویزای توریستی نیز یکی از پرطرفدارترین انواع خدمات ویزا می باشد. زیرا برای تفریح و گردش است. به طور کلی مسافران زیادی از این ویزا برای مسافرت به کشورهای خارجی استفاده می کنند. معمولاً مدت زمان اعتبار این ویزا بین یک روز تا شش ماه خواهد بود. جالب است بدانید که ویزای توریستی را نیز می توان از جمله ویزا های کوتاه مدت دانست.